דף הבית » חוג מוזיקה

חוג מוזיקה

חוג מוזיקה

בשיעור המוזיקה פוגשים את עולם המוזיקה העשיר על גווניו הרבים. התלמידים מפתחים את האינטליגנציה המוזיקלית שלהם, חווים סוגי שירה, בסולו ובקבוצה, לומדים להכיר כלי נגינה שונים, וסגנונות מוזיקה מהארץ ומהעולם. במהלך השיעורים חווה כל תלמיד את ההנאה מלמידה דרך מוזיקה, לומד להעריך את מקומו בתוך מקהלת קולות, מתנסה בצירופים מוזיקליים שונים ובוחר האם להמשיך את דרכו כחלק מהמקהלה המקצועית.

מקהלת עץ השדה

במקהלה נפגשים הילדים ללימוד והכנה של שירים סביב מעגל השנה, לקראת טקסים ואירועים בית ספריים וקהילתיים. חברי המקהלה לומדים לשיר באופן תקין, לומדים לשלב קולות שונים יחדיו, כל אלה על ידי רכישת מיומנויות הקשבה לזולת, מתן כבוד והזדמנות לכל אחד.

מעבר להתרגשות שיש לאחר ביצוע שיר באירוע, ישנו סיפוק גדול כשהתלמידים רואים את הקהל נהנה מהביצוע שלהם – סיפוק ששווה עבודה מאומצת וחזרות רבות. המקהלה מופיעה גם מחוץ לכותלי בית הספר, טקסים עירוניים, כנסי חינוך מחוזיים, ואירועים נוספים המתקיימים בקהילה ובעיר ומסבים כבוד והערכה רבה לילדים ולהורים.

שיעורי המוזיקה במסגרת עץ השדה עם המורה שמואל היו מאוד חווייתית, מהנים ומיוחדים. אהבתי את החזרות, ההקלטות ובמיוחד את ההופעות. זכורה לי במיוחד ההופעה ביום הזכרון כששרנו את השירים "החול יזכור" ו"שירו של אבא". ההופעה היתה מרגשת מאוד! נהניתי במיוחד בהופעה בפורים שהיתה מצחיקה.

מאוד אהבתי את המקהלה – השירה יחד, האווירה, השירים, המורה שלימדה בדרכה הנעימה והעדינה. ההתרגשות לפני ההופעה והאחריות לזכור את המילים היו חוויה מיוחדת. תודה רבה!