חוג נגרות

שיעור שנתי חוויתי ומהנה בו התלמידים יוצרים אובייקטים פיסוליים בעץ. בשיעור חווים את התהליך שעובר על העץ מהשלב הגולמי ועד ליצירה המוגמרת. המפגש האמנותי בקבוצות קטנות והעבודה עם הידיים מאפשר חוויה רגשית ,פיתוח דמיון ויצירתיות, ותחושת מסוגלות, ביטחון והעצמה.

נגריה קהילתית

הנגריה הקהילתית היפה שלנו מיועדת לשירות הקהילה על כל גווניה וגילאיה. בנגריה הקהילתית פוגשים אנשים מגוונים וכלי עבודה מכל הסוגים, החל מכלי נגרות מסורתיים ועד לכלים כבדים החדישים ביותר. הנגריה מאפשרת לכל אחד להגיע אליה בשעות אחר הצהריים (בהרשמה מראש) לקבל ליווי מנגר מתנדב ולתת דרור לחלומות וליצירה. בנגריה עובדים נגרים מתנדבים המדריכים ומלווים את הקהילה. הנגריה מתאימה לכלל האוכלוסיה מילדים ועד מבוגרים, וכן לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.

בשיעור אנחנו בונים דגמים של מוצרים שונים מעץ, כמו מטוסים, כלי נגינה, כלי אחסון ועוד. בכיתה יש לנו ציוד וכלים בהם אנחנו משתמשים כדי לעבוד עם העץ כמו מקדחה, מסור וכלי שיוף שונים. המדריך מעוז עוזר לנו להיות יצירתיים ולחשוב על רעיונות מקוריים לייצר דברים שונים. זה כיף להתחיל עם רעיון, לעבור תהליך שלם ממציאת החלקים, שיוף, ניסור, קדיחה, חיתוך וצביעה ולקבל בסוף מוצר אמיתי הביתה. חיכיתי מאוד לשיעורי נגרות ונהניתי מאוד לעבוד בכיתה, לחשוב על רעיונות ולחפש פתרונות כיצד להפוך את הרעיון לדגם אמיתי מעץ. שמחתי שיכולתי להשתמש בכלי עבודה אמיתיים בעזרת מעוז, והצלחתי ליצור עבודות רבות, יפות ומאתגרות. תודה למעוז ולעץ השדה על ההזדמנות!

בבית ספר רגיל אין נגרות. בדרך כלל ילדים לא צובעים קירות והופכים כיתה לנגרייה. מה שכיף בשיעורי נגרות בעץ השדה זה שנותנים לנו ליצור דברים שאנחנו רוצים - ספסלים, מטוסים, אפילו רובוטים. בשיעורים של המורה מעוז הוא נותן לך את הכלים ואתה יכול לבנות מה שאתה רוצה. אני זוכר שיום אחד הוא אמר לנו שאנחנו הולכים לבנות נגרייה. החדר היה נראה זוועה לפני זה, ומעוז חילק כל קבוצת ילדים על קיר אחר וצבענו איך שרצינו. אני צבעתי את קיר כלי העבודה ויצא מעולה. באיזה עוד מקום אפשר לעשות את זה?