דף הבית » סיירות

סיירות

סיירות

סיורים חוויתים בשטח

הסיורים בשטח מפגישים את המטיילים עם מגוון רחב של פעילויות, חוויות וידע בנושאים מגוונים, תוך חיבור עמוק ובלתי אמצעי לאדמה ולטבע. בסיורים רוכשים הילדים כישורים חברתיים וקבוצתיים ,לומדים באוויר הפתוח תוך חוויה המשלבת את כל החושים, מכירים את עולם הצומח והחי שסביבנו, מפתחים רגישות ,מודעות ואכפתיות לסביבה, מגלים את השורשים והמורשת של המקומות בהם מסיירים, ומכירים את עצמם בצורה מיוחדת דרך המפגש עם הטבע.

קורס גששים צעירים

שיעורי גששות והיכרות עם השטח- בעקבות רב סרן גד מרשה. במהלך הסדנאות  בשטח מגלים את  יסודות תורת הגששות- התבוננות, היכרות יסודית עם האדמה , הצמחיה והשטח, ניווט, שימת לב , רגישות, עבודת צוות, היכרות עם עצמי והמפגש שלי עם השטח., הישרדות, כושר גופני.. הסדנא נותנת מקום למגע עם האדמה , לחזרה לטבע ולחידוד של כל החושים. בכל מפגש מושם דגש על עיקרון מסוים בגששות ועל ערך הנלמד ממנו לחיים . 

הכי אהבתי את הטיול שעשינו ביער, כשראינו סוסים והגענו ממש עד אליהם. אהבתי את הנופים שלא רואים בדרך כלל בבית הספר, ושיכלנו לבנות דברים בטבע מאבנים ומקלות. שיחקנו משחקים כייפים כמו קורי עכביש ומשימות שונות והיה ממש כיף. הייתי ממש רוצה עוד טיולים כאלה.

ביום שישי יצאנו עם מתן, מבית ספר האר"י ליער שליד בית הספר. קיווינו שנלך קצת, בסוף הלכנו הרבה. בדרך שיחקנו משחק מבלבל והמלך אמר, והכרנו סוגי פרחים ועלים. היה כיף! תודה רבה!